Laura van Dolron & Het Zuidelijk Toneel
Laura van Dolron & Het Zuidelijk Toneel
Wat we normaal niet horen
15 | 14 | 7 EUR
-
Bestel Tickets
We hebben allemaal een verhaal, maar niet elk verhaal wordt genoeg gehoord. Stand-up filosofe Laura van Dolron vroeg Het Zuidelijk Toneel haar op blind dates te sturen naar plekken waar mensen zijn die je normaal niet hoort. Ze ontdekte verhalen die wondermooi, soms verdrietig of pijnlijk en vaak hoopvol zijn.
Van Dolron ontmoette mensen in onder andere een forensisch psychiatrisch centrum, een hospice, bij de AA en in een dagopvang voor dakloze illegalen. “Deze mensen hebben een indrukwekkend levensverhaal en zullen zelden aan talkshowtafels komen. De schreeuwers laten zich wel horen, maar de mensen die niet de macht of de behoefte hebben om zich te uit te spreken, hebben vaak meer zinnigs te vertellen.”
De voorstelling is een reisverslag, een inspirerende monoloog doorspekt met momenten waarover Dolron live met de mensen die ze ontmoette reflecteert.
"Wat we normaal niet horen is niet moralistisch, maar wel hartverwarmend. Gaandeweg de voorstelling is het tl-licht zowaar warmer geworden.”
de Volkskrant